Mini Bio Luxury B 12-21kW NOWOŚĆ

MODELE [ kW ] 12 21

Mini Bio Luxury B w nowej odsłonie – z niezintegrowanym zbiornikiem. Najmniejszy kocioł na pelet dostępny w wersji z palnikiem Platinum Bio VG – zmieniający swoje wymiary!Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B) oraz pelet/owies.

VG – zmienna geometria (variable geometry). Urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.

OMS – (operating monitoring system). System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.

Dlaczego warto wybrać Mini Bio Luxury B (z palnikiem Platinum Bio VG)?

 

 • 40 lat – Firma KOSTRZEWA posiada 40-letnie doświadczenie w produkcji urzadzeń do spalania biomasy; korzystamy przy projektowaniu z naszych sprawdzonych rozwiązań i bazujemy na zdobytym doświadczeniu.

 

 • R & D ( Research and Development ) – kocioł Mini Bio Luxury B z palnikiem Platinum Bio VG zostały opracowany przez nasz dział Badań i Rozwoju . Na początku każde projektowane urządzenie przechodzi przez specjalistyczny programy do analizy przepływów oraz wytrzymałości i naprężeń by w kolejnym etapie trafić do laboratorium, w którym poddawany jest długotrwałym testom wytrzymałościowym. Urządzenie sprawdzane jest także pod kątem emisyjności i sprawności. W naszym laboratorium możemy badać urządzenia do 750 kW.

 

 • serwis – firma KOSTRZEWA posiada w całej Polsce ponad 130 wykwalifikowanych autoryzowanych serwisantów, którzy świadczą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne.

 

 • wygoda i oszczędność – już nie trzeba się martwić jaki rodzaj peletu kupić i od jakiego producenta! Mini Bio Luxury B spala bowiem najtańsze (cena ok. 600zł/tona za pelet klasy B) i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne (klasa: A1, A2, B). Urządzenia spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.

 

 • komfort – aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system OMS (operating monitoring system) kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku  Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

 

 • bezpieczeństwo – diagnostyka całego urządzenia. Kocioł Mini Bio Luxury jest wyposażony w system kontrolujący stan czystości kotła i palnika. W sytuacji gdy dojdzie do regulatora informacja o zagrożeniu poprawnego działania – urządzenie zostanie wyłączone, a informacja zostanie przedstawiona na ekranie regulatora kotła lub regulatora pokojowego w postaci monitu.

 

 • niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery – konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł Mini bio Luxury B spełnia wymagania 5.klasy normy PN-EN 303-5:2012.

 

 • reguluje całym systemem grzewczym budynku – umożliwia podłączenie kilku niezależnych obwodów grzewczych w budynku i ustawienie różnych temperatur w pomieszczeniach w trybie ręcznym lub pogodowym. Reguluje pracą wymiennika ciepłej wody użytkowej.

 

 • moduł INTERNET– wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego budynku można nadzorować przez komputer lub telefon (opcja).

 

 • spełnia klasę A+ efektywności energetycznej  – najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.

KOSTRZEWA Mini Bio Luxury etykieta energetyczna A+

 • niezawodność– przed wprowadzeniem do oferty sprzedaży testowane 24 miesiące w laboratorium firmowym na wszystkich rodzajach peletu drzewnego.

 

**Informacje zawarte na stronie internetowej  nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.

REKOMENDOWANE PRODUKTY:

Podajniki pneumatyczne

Pellets Vacuum 1(1 do 2 ton) Pellets Vacuum 2 (do 1 tony)
Zbiorniki buforowe
 
Kostrzewa Bufor W0 Kostrzewa Bufor W1
Kostrzewa Bufor W2

 

Animacja przedstawiająca system nadzoru  i obsługi kotła na paliwa stałe – OMS  (operating monitoring system).

System OMS  kontroluje ilość paliwa w zbiorniku oraz popiołu w popielniku.

 

 

https://youtu.be/OPO3t_QRVWI

Animacja przedstawiająca palnik Platinum Bio VG. Urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.

 

 

https://youtu.be/fFzMsUiZOlM

 

Animacja przedstawiająca podawanie paliwa pelet z udziałem podajnika pneumatycznego  PELLETS VACUUM firmy KOSTRZEWA.

 

https://www.youtube.com/watch?v=roM_joFMdgE

 

https://www.youtube.com/watch?v=roM_joFMdgE

 

 

 

KOSTRZEWA Mini Bio Luxury B 12-21kW                                                                                                                     Automatyka Platinum Bio ecoMAx 920-O TOUCH z kolorowym, dotykowym panelem operatorskim

Sterownik palnika Platinum Bio VG - 35kW

Kotły Mini Bio Luxury B spełniają parametry najwyższej – 5 klasy normy PN EN 303-5:2012. Czytaj dalej

5 klasa normy 303-5:2012

 

 

Urządzenie cechuje się niskimi kosztami eksploatacji – zużycie energii elektrycznej do wytworzenia 1kW energii cieplnej jest mniejsze od 0,005kWhe

KOSTRZEWA Znak zużycia energii elektrycznej

 

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

      Zastosowanie:
dom wielorodzinny Dom wielorodzinny
małe gospodarstwo rolne Małe gospodarstwo rolne
duze gospodarstwo rolne Duże gospodarstwo rolne
budynki przemysłowe / handlowe  Budynki przemysłowe i handlowe