Twin Bio NE-do 32kW NOWOŚĆ

MODELE [ kW ] 12 16 24 32

Kocioł cechuje wysoka klasa w odniesieniu do jego konstrukcji, funkcjonalności, aspektów proekologicznych. Kocioł wyposażony w OMS (operating monitoring system)- system nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.

Przeznaczony do spalania pelet oraz pelet/owies.

Opis

Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli  urządzenie będące połączeniem niezawodności i perfekcyjności. Kocioł przystosowany jest do spalania ekologicznej biomasy w postaci pelet oraz owsa.

Kocioł spełnia wymagania programu PONE (Program Ograniczenia Niskiej Emisji).

Urządzenie składa się z czterech  połączonych ze sobą elementów :

  • Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time,turbulator, temperature)
  • Sprawdzonego rozwiązania – palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies.
  • Automatyki Platinum Bio ecoMAX 860P-S Simple z graficznym panelem operatorskim zainstalowanym we frontowej izolacji kotła. Ma ona za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą  Fuzzy Logic 2. generacji.
  • Dużego zbiornika paliwa o pojemności 290l. (z wizjerem-plexi )  wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system OMS (operating monitoring system)  kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

Kostrzewa Twin Bio

Kostrzewa - Kotły grzewcze Twin Bio

1.palnik Platinum Bio z wkładem ceramicznym – energooszczędny silnik całego układu. Niezawodny, cichy, wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej. Zastosowany wkład ceramiczny zwiększa sprawność i zmniejsza emisyjność

2. panel operatorski

3. zbiornik – wykonany z ocynkowanej blachy o pojemności 290l. w wizjerem (plexi)

4.podajnik paliwa

5. czujnik poziomu paliwa – informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (o zasypie paliwa).

 

Kocioł spełnia klasę A+ efektywności energetycznej  – najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.

Twin Bio etykieta energetyczna A+

 

**Informacje zawarte na stronie internetowej  nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.

 

 

cenypaliw.eu

 

 

 

REKOMENDOWANE PRODUKTY:

Podajniki pneumatyczne

Pellets Vacuum 1(1 do 2 ton) Pellets Vacuum 2 (do 1 tony)

 

Zbiorniki buforowe
 
Kostrzewa Bufor W0 Kostrzewa Bufor W1
Kostrzewa Bufor W2

Zapraszamy do obejrzenia animacji przedstawiającej podawanie paliwa pelet z udziałem podajnika pneumatycznego  PELLETS VACUUM firmy KOSTRZEWA.

https://www.youtube.com/watch?v=roM_joFMdgE

TWIN BIO NE 12kW,16kW  – promocja-  PODWÓJNA MOC NISKICH CEN!

Szczegóły: https://kostrzewa.com.pl/#!Promocje-MOC_NISKICH_CEN

Kostrzewa - Kotły grzewcze Twin Bio

Kostrzewa-Twin Bio NE

Przekrój kotła Twin Bio NE

1.palnik Platinum Bio z wkładem ceramicznym – energooszczędny silnik całego układu. Niezawodny, cichy, wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej. Zastosowany wkład ceramiczny zwiększa sprawność i zmniejsza emisyjność.

2.ceramika izolacyjna (wermikulit) – ogranicza straty na zewnątrz wymiennika

3.zawirowywacz spalin – obniża temperaturę spalin wylotowych

4.komora ceramiczna wymiennika – podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując bardzo skuteczne spalanie biomasy

 

Kotły Twin Bio NE spełniają parametry najwyższej – 5 klasy normy PN EN 303-5:2012. Czytaj dalej

Uwaga! Kotły Twin Bio NE 12kW oraz 32kW to kotły w 5. klasie wg normy PN-EN 303-5:2012. Nie posiadają one jednak certyfikatu laboratorium akredytowanego.

5 klasa normy 303-5:2012Kotły z serii Twin Bio 16kW, 24kW (bez możliwości spalania drewna w kotle) umieszczone są na niemieckiej liście BAFA pozwalając tym samym uzyskać dofinansowanie  ich użytkownikom na terenie Niemiec.

BAFA logo

Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kotły Twin Bio spełniają najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

      Zastosowanie:
dom pasywny Dom pasywny
dom jednorodzinny Dom jednorodzinny
dom wielorodzinny Dom wielorodzinny
małe gospodarstwo rolne Małe gospodarstwo rolne
duze gospodarstwo rolne Duże gospodarstwo rolne
budynki przemysłowe / handlowe  Budynki przemysłowe i handlowe