Pellet Żywiec, Bielsko- Biała i okolice
Oferujemy najwyższej jakości pellet od firmy Stelmet na terenie Żywca, Bielska-Białej i okolic. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży i dostawie pelletu do domów prywatnych, firm oraz instytucji. Zależy nam na tym, aby naszym klientom dostarczać pellet o najwyższej jakości, który zapewni im efektywne i ekologiczne źródło energii.
Nasz asortyment obejmuje pellet , który spełni wymagania najbardziej wymagających klientów. Wszystkie produkty, które oferujemy pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, w tym od polskiej firmy Stelmet. Jako oficjalny dystrybutor pelletu od firmy Stelmet, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.
Dostarczamy pellet do klientów indywidualnych oraz firm, a także do instytucji takich jak szkoły czy przedszkola. Dostawa pelletu jest realizowana na terenie Żywca, Bielska-Białej i okolic, co pozwala nam na szybką i skuteczną obsługę klientów. Dzięki temu, że oferujemy także usługi instalacji kotłów i pieców na pellet, nasi klienci mogą korzystać z kompleksowej obsługi.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i do wyboru pelletu firmy Stelmet jako ekologicznego źródła energii w Państwa domach, firmach czy instytucjach. Oferujemy konkurencyjne ceny, wysoką jakość produktów oraz szybką i niezawodną dostawę pelletu na terenie Żywca, Bielska-Białej i okolic.
W naszej ofercie znajdą Państwo wiodące marki pelletu takie jak : LAVA oraz OLIMP.
Czym jest pellet?
Pellet to paliwo z biomasy wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Jest też paliwem ekologicznym – emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet) może zostać użyta jako nawóz.
Pellet zdobył już szerokie grono zwolenników w Europie Zachodniej. Teraz jego zalety zaczynają dostrzegać również konsumenci w Polsce.
Właściwości pelletu przekładają się na dynamiczny wzrost popytu na to odnawialne źródło energii. O ile w 2002 r. w Europie produkcja pellet wyniosła 1,3 mln ton, w 2006 r. 5 mln ton, to w 2010 już 10 mln.t.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że…
- 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego,
- z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) – zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju opałowego,
- 2 m sześcienne drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a to daje 1 tonę pelletu,
- do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w przybliżeniu ok. 5-8 ton na sezon grzewczy pelletu rocznie. Zużycie zależy od metrażu, zastosowanej izolacji oraz sprawności kotła
Z korzyścią dla portfela
Źródło: Poradnik „Wykorzystanie biopaliw stałych w ogrzewnictwie” (opracowanego w ramach projektu Regbie+ współfinansowanego z programu Inteligentna Energia Europa. Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A.
Szacuje się, że zasoby paliw kopalnych (oleju i gazu ziemnego) będą kończyły się w ciągu życia użytkownika. Zwiększony popyt przy zmniejszającej się z czasem podaży będzie powodował duży wzrost cen. Paliwa kopalne będą stawały się coraz trudniej dostępne dla mniej zasobnych społeczeństw. Cena węgla będzie podążała za ceną oleju i gazu, co będzie powodowało nieopłacalność stosowania tego paliwa w małych kotłach. Odwrotnie natomiast będzie kształtował się rynek biopaliw stałych, który jest rynkiem lokalnym. Zwiększone zużycie będzie powodowało zwiększoną produkcję. Większa produkcja sprzyja zmniejszeniu kosztów jednostkowych. Cena biopaliw powinna kształtować się w oparciu o koszty i stawać się niezależną od zmian cen paliw kopalnych na rynkach światowych.
Z korzyścią dla środowiska
Źródło: Poradnik „Wykorzystanie biopaliw stałych w ogrzewnictwie” (opracowanego w ramach projektu Regbie+ współfinansowanego z programu Inteligentna Energia Europa. Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A.
Wszystkie produkty roślinne zaliczane są paliw odnawialnych z tego względu, że ich masa organiczna formowana jest procesie fotosyntezy z wody i pochłanianego z atmosfery dwutlenku węgla, co powoduje, że ich spalanie nie przyczynia się do zwiększenia w atmosferze koncentracji cząstek CO2, gdyż te pochłaniane są przez nowo rosnące rośliny uprawiane na cele energetyczne. Oprócz ograniczenia emisji CO2, zastosowanie biopaliw przyczynia się również do znaczącego zmniejszenia emisji innych gazów i pyłów, która odbywa się z niskich kominów. „Niska emisja” oznacza, że wszystkie zanieczyszczenia dostają się do powietrza, które jest przez nas wdychane.
Z korzyścią dla społeczeństwa
Źródło: Poradnik „Wykorzystanie biopaliw stałych w ogrzewnictwie” (opracowanego w ramach projektu Regbie+ współfinansowanego z programu Inteligentna Energia Europa. Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A.
Biopaliwa stałe mogą być wytwarzane na plantacjach leśnych i rolnych. Jeśli chodzi o drewno energetyczne z lasu, to przyjmuje się, że jest ono najgorszej jakości . Aby zwiększyć zasoby drewna, trzeba wykorzystać odpady leśne, które wciąż pozostają w dużych ilościach, a do innych celów są nieużyteczne. Produkowane biopaliwa na użytkach rolnych mają w naszym kraju ogromne możliwości, gdyż ocenia się, że do zagospodarowania na cele upraw energetycznych będzie do 3 mln ha gruntów rolnych. Efektem takiej uprawy może być 15 ton suchej masy z 1 ha gruntów rolnych. Przyjmując nawet o połowę mniejsza wydajność, czyli 7,5 t. – otrzymujemy z tego ok. 100 GJ energii. Taka ilość jest niezbędna do ogrzania jednego domu jednorodzinnego. Koszt masy to 1 000zł – 2 000 zł. Ocenia się, że przy produkcji biopaliw można by stworzyć ponad 100 000 miejsc pracy.