Twin Bio

 

Twin Bio

MODELE [ kW ] 12 16 24

Kocioł Twin Bio to wyjątkowo zaawansowane urządzenie grzewcze, które cechuje się wysoką klasą konstrukcji, funkcjonalnością oraz aspektami proekologicznymi. Kocioł został wyposażony w system OMS, który umożliwia łatwe i wygodne monitorowanie oraz obsługę urządzenia na paliwa stałe. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem spalania i może zoptymalizować zużycie opału.

Przeznaczony do spalania różnego rodzaju paliw: pellet, owies, drewno (załadunek ręczny).

Niezależność energetyczna

Niezależność energetyczna to kolejny atut kotła Twin Bio. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby pracować na pellet oraz dogrzewacz HD o mocy 6 kW, co pozwala na korzystanie z dwóch źródeł ciepła jednocześnie, sterowanych przez jeden regulator. Dogrzewacz może również pełnić funkcję alternatywnego lub rezerwowego źródła ciepła w przypadku wzrostu cen pelletu lub braku opału.

Oszczędność z innowacyjnym palnikiem

Kocioł Twin Bio przystosowany jest do spalania różnych rodzajów biomasy, takich jak pellet klasy A1, mieszanka pelletu i owsa oraz drewno.  Duży zbiornik o pojemności 290 l (opcjonalnie wymienialny na zbiornik o pojemności do 1386 l) pozwala na efektywne i ekonomiczne wykorzystanie biomasy.

Gwarancja szczelności wymiennika

Kocioł Twin Bio posiada wyjątkową konstrukcję, która wykorzystuje specjalne wkłady ceramiczne, co przyczynia się do podniesienia sprawności urządzenia powyżej 90%. Dodatkowo, firma KOSTRZEWA oferuje 10 lat gwarancji na szczelność wymiennika, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla klientów.

 

 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Kostrzewa.

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę !

Po więcej szczegółów dotyczących kotła zapraszamy na stronę producenta https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/twin-bio